Про килими

Про склад килимів

чистка ковров киев, стирка ковраМайже 90% килимів виготовляються із вовни або поліпропілену. Віскозні, акрилові, шовкові, бавовняні, сизалеві та змішані (вовна/шовк, вовна/поліпропілен) зустрічаються набагато рідше. Важливо відзначити, що змішані килими вовна/поліпропілен або вовна/поліамід виготовляються в пропорції 70% до 30% або 80% на 20% для здешевлення кінцевої вартості виробу. При такому співвідношенні килим можна вважати вовняним. При збільшенні в суміші відсоткового співвідношення поліпропілену килим втрачає вовняні властивості. Візуально відрізнити вовняний килим від поліпропіленового буває досить складно, так як сучасне виробництво синтетичних килимів дозволяє отримувати килими, які на вигляд схожі з вовняними. Однак, якщо трохи потерти рукою вовняний килим, то ви побачите «вилазіння» так званого підпушка. Важливо розуміти, що в вовняного килима вилазить не сам ворс, а залишкові волокна. Такою самою властивістю – «вилазіння» залишкового ворсу, мають і килими з віскози. Цей ефект зникне за кілька місяців експлуатації килима. Розглянемо докладніше матеріали волокон, які використовуються під час виготовлення килимів. 

ВОВНА Овеча вовна – найтрадиційніше волокно для виробництва килимів та килимових покриттів. Найбільшим виробником вовни у світі вважається Австралія. Але це вірно тільки для вовни, що використовується для оббивних тканин та одягу. Вовна для виготовлення килимів виробляється в основному в Новій Зеландії та Великій Британії. Якість вовни залежить від того, з якої ділянки тіла вона взята. Найкраща вовна знаходиться в області плечей, найгірша – на задніх ногах. Крім того, якість залежить від породи вівці (меринос, шевіот, гібридний тощо), здоров’я та харчування, кліматичних умов, за яких вони вирощувалися. Це є основним показником, що визначає вартість килима. Все це пояснює важливість ретельного сортування вовни (а це робиться і досі вручну місцевим населенням) перед подальшим використанням. Після сортування вовна має бути очищена та вимита. Тільки після цього волокна вовни можуть піддаватися прядінню.

Переваги килима з вовни:

  • висока зносостійкість завдяки еластичності волокон
  • висока тепло- та звукоізоляція килима
  • овеча вовна містить ланолін, що добре впливає на організм людини
  • пожежобезпечність та довговічність килима

Недоліки килима з вовни:

  • висока вартість килимів
  • схильність до накопичення статичного заряду
  • низька плямостійкість, необхідно захищати килим водовідштовхувальним просоченням
  • схильність килима до впливу плісняви ​​та молі

Вовняні килими на відміну від синтетичних, погано піддаються забарвленню, тому килими із вовни переважно натуральних, спокійних тонів. Чищення килимів з вовни проводиться методом двостороннього прання килима в цеху 2-3 рази на рік.

ШОВК  Шовкові килими належать до ексклюзивних виробів. Естетика та вишуканість – основна відмінна риса справжніх шовкових килимів. Такий килим має м’яку та мерехтливу поверхню ворсу, торкатися до нього – справжнє задоволення. Шовкові килими, при правильному догляді, напрочуд довговічні, кольори та візерунки не втрачають насиченість та яскравість. На виробництві шовкових килимів працюють виключно досвідчені майстри, які досконало володіють техніками роботи з шовком, плетіння та обробки килимів. Кожна країна має свої багатовікові традиції щодо виготовлення шовкових килимів. У Китаї традиційно робили килими із сюжетним чи міфологічним малюнком та пейзажами. В результаті розвитку Великого шовкового шляху китайські майстри перейняли традиції Ірану та Середньої Азії, стали з’являтися килими з кольоровими та хитромудрими візерунками. Перські килими з шовку відрізняються бездоганною якістю кожної деталі, будь то основа під плетіння або бахрома. Зазвичай перські килими прикрашаються орнаментом, складними рослинними візерунками, які вражають багатством та яскравістю кольорів. Турецькі шовкові килими відрізняються найтоншим плетінням і більш стриманими кольорами та візерунками. Що стосується індійських шовкових килимів, то для їхнього декорування характерно використання пейзажів, квітів, сцен битв або полювання. Також на весь світ відомі кашмірські шовкові килими.

Як відрізнити справжній килим із шовку

Купити справжній шовковий килим, не будучи знавцем особливостей шовку, досить складно. Перша відмінність якісного килима з шовку – це густина. Звичайно, покупцеві немає необхідності вручну рахувати кількість вузлів на квадратний сантиметр, але ворс шовкового килима має бути густим, щільним і без просвітів. Друга особливість шовкових килимів ручної роботи – це цільна з полотном шовкова бахрома. Якщо ви бачите, що бахрома пришита окремо, то такий килим купувати не варто. Також перевірити оригінальність килима можна за допомогою наступного експерименту. Ниточку з бахроми чи вивороту килима потрібно підпалити. Справжні шовкові волокна при згоранні стискаються в грудочку, але не розсипаються, як попіл. Ще один показник якості килима – це ціна. Занадто низька вартість шовкового килима повинна насторожити. Натуральний шовк – дуже дорогий матеріал. Для виготовлення килима потрібні сотні коконів шовкопряда. Якщо до цього додати ручну роботу найдосвідченіших майстрів, стає очевидним, що ціна на справжній шовковий килим не може бути такою ж як і для звичайного килима. Ціна чищення килима з шовку теж трохи дорожча за вартість прання килимів із синтетичних матеріалів, для шовкових килимів використовується делікатна хімчистка килимів.

ПОЛІПРОПИЛЕН (РР)

Поліпропіленове волокно – найпоширеніше з усіх синтетичних волокон, що використовуються для виготовлення килимів. Майже 90% усіх тканинних синтетичних килимів виготовляють із поліпропілену. Чому поліпропілен: він дешевий в отриманні, волокно добре піддається термічній обробці, поліпропілен спочатку має антистатичність. І найбільший плюс поліпропілену – при отриманні волокна у сировину додається барвник. Нитка забарвлена ​​таким чином, зберігає колір протягом усього терміну експлуатації. Волокно, яке отримали тільки з екструдера, називають BCF. Йому надають додатковий об’єм і спеціально розтягують при наступному перемотуванні. Дане волокно використовують для виготовлення дешевого класу килимів. Термін служби килимів з нитки BCF може змінюватись від 1 до 5 років залежно від якості нитки, інтенсивності експлуатації та своєчасного чищення килима. Найпопулярніше волокно для виготовлення синтетичних килимів нового покоління – HeatSet. Килими виготовлені з цього волокна, на дотик нагадують килими з вовни. Для отримання волокна ХітСет нитку BCF піддають термічній обробці, розтягують і скручують навколо своєї осі (чим більше скручування, тим краща якість). Волокно Хіт Сет має кращі антистатичні властивості і більш довговічне в експлуатації, ніж волокно BCF. Термін служби килима з поліпропіленового волокна ХітСет в середньому від 5 до 10 років (залежно від якості виробу та інтенсивності використання). Третім поколінням поліпропіленової пряжі є нитка Фрізе (Frise). Отримують цю нитку з ниток Хіт Сет, які скручують по дві нитки, потім надають ниткам S і Z-подібні завитки і обробляють при дуже високій температурі та вологості. Дві скручені нитки і механічно-термічна обробка роблять структуру пряжі ще більш схожою на структуру вовни, пряжа набуває оригінального ефекту «кучерявості». Це волокно трохи товще в діаметрі в порівнянні з волокнами Хіт Сет, має більшу пружність і завдяки змішанню відтінків одного кольору створюється відчуття багатшого забарвлення. Чищення килимів з поліпропілену проводиться методом професійного прання килимів у цеху 2-3 рази на рік. Останні технології виробництва волокон дозволили гофрувати натуральну вовняну нитку і отримувати, таким чином, вовняну кручену нитку або Вовну-Фризе (Wool-Frise).

Переваги килимів з поліпропілену:

  • невисока вартість килима
  • антистатичність килимів за своєю природою
  • не боїться води, відмінно піддається пранню
  • поліпропіленова нитка забарвлюється в процесі її виготовлення, не линяє
  • килим не викликає алергії і легкий в прибиранні

Недоліки килимів з поліпропілену – це низька зносостійкість при інтенсивному використанні і слабка пожежна безпека.

АКРИЛОВОЕ ВОЛОКНО  У 50-х роках ХХ століття акрил зайняв значне місце на ринку, оскільки він має багато властивостей вовни. Проте продукція з акрилу виходить дорожчою, ніж із синтетики. Це пов’язано з вищими витратами на виробництво акрилового волокна, зокрема з його фарбування. Акрил не може бути пофарбований за допомогою деяких сучасних технологій, які б дозволили знизити витрати на його виробництво. З цієї причини для виробництва килимів, акрил часто використовують у суміші з поліпропіленовим волокном для здешевлення кінцевої вартості.

ВІСКОЗА  Виготовляється з натурального матеріалу – дерев’яної целюлози, тому з усіх хімічних волокон це найнатуральніше. Змінюючи товщину та характер волокон, можна отримувати килими дуже схожі на натуральні, зокрема на шовк. Віскозні килими вигідніша за ціною альтернатива шовковим килимам, віскозу дуже часто називають ще “штучним шовком”. Основні якості віскози: вона приємна на дотик, комфортабельна, гігроскопічна, повітропроникна. Висока інтенсивність кольору дозволяє створювати килими різного забарвлення. Також слід зазначити, що віскоза не накопичує статичної електрики. При виготовленні віскозних килимів, вони проходять кілька ступенів обробки, у тому числі і так зване «шліфування», необхідне для того, щоб усі нитки були однаковою довжини і поверхня килима була рівною. Після «шліфування» між нитками килима залишається залишковий ворс. Чим вищий і щільніший ворс, тим більше скупчується між нитками залишковий ворс. При цьому потрібно розуміти, що ворс, що накопичується, – це не сама нитка, а той самий залишковий ворс, який скупчився в килимі після його шліфування. Ця особливість характерна також і для вовняних килимів. Цього не потрібно боятися, прибирання пилососом протягом перших тижнів усуне залишковий ворс і дозволить повною мірою насолодитися комфортом віскозного килима. Також при купівлі віскозного килима необхідно звернути увагу на те, що ворс килима має спрямованість. Якщо подивитися на килим спочатку з одного боку, а потім з протилежного – Ви побачите суттєву різницю в кольорі (з блискучого, яскравого килим перетвориться на темний, матовий, з більш вираженим малюнком). Виробники рекомендують чищення килимів з віскози вакуумним пилососом та суху хімчистку килима порошком чи піною. Прання килима або чищення вологими методами необхідно уникати. Килими з віскози слід обов’язково перевертати на 180 градусів для рівномірного зносу волокна раз на півроку.

Бережіть килими з віскози від попадання вологи, особливо рідин, які містять барвники: вино, соки, сеча тварин тощо. При попаданні рідини на килим слід злегка промокнути місце влучення вологи гігроскопічною ганчірочкою або паперовою серветкою. В жодному разі не терти! Використання злегка змоченої ганчірочки дозволяється, протираючи у напрямку ворсу. Якщо пляма засохла ми рекомендуємо професійне чищення килимів у цеху. Не рекомендуємо використовувати побутові засоби для виведення плям, високий ризик фіксації плями. Не рекомендується сушити вологе місце килима феном, крім випадків потрапляння чистої води. У процесі використання пилососа не використовуйте турбо-щітки та інші щітки – розкручується ворс килимів! Чищення килима проводьте лише гладкою насадкою і лише вздовж ворсу. Професійну хімчистку килимів з віскози, а також водовідштовхувальну захисну обробку килима можна провести лише у спеціалізованому цеху чищення килимів.

Захисне просочення килимів  це легкий спосіб захистити Ваші килими від рідкого бруду. Пролите вино, сік чи кава не зможуть зіпсувати Ваш килим неохайними плямами. Будь-яка рідина, що потрапила на килим ворсу, не зможе відразу вбратися в нього, і Ви просто приберете її сухою серветкою. Важливо те, що захисне просочення для килима не змінює видимі та відчутні властивості ворсу. Він залишається таким же м’яким на дотик, як і без обробки. Змінюються лише властивості окремих волокон. Вони стають дуже слабо змочуваними, нано-шар товщиною в одну молекулу надає кожній ворсинці дуже низьку адгезію, внаслідок чого рідина лежить на поверхні ворсу, практично не просочуючись усередину. Ми рекомендуємо робити захисне просочення килимів, якщо у Вас є маленькі діти або якщо килим лежить на кухні або в їдальні. Захист килима від вологи стає незамінним для шовкових та віскозних килимів, а також для килимів ручної роботи з нестійкими барвниками. Такі килими коштують десятки і сотні тисяч гривень, а будь-яка агресивна рідина може залишити на Вашому килимі пляму, яку не може прибрати навіть досвідчена хімчистка килимів.

 Детальну інформацію про вартість послуг можна дізнатись у розділі Ціни або зв’язавшись з нами за тел. (067) 996-2107